Úvod > Pro návštěvníky > Akce v okolí

Předchozí 1

Bechyňovo náměstí 45, 58222 Přibyslav
Stálá akce

Regionální národopisná expozice. Středověké hornictví. Nejznámější rodáci. Historie Přibyslavského spolku. Selská jizba.

Z nejstarší historie Přibyslavska

Bechyňovo náměstí 45, 58222 Přibyslav

2, 58291 Pohleď
Stálá akce

Michalův statek nabízí návštěvníkům návrat do života lidu našeho kraje v období od konce třicetitileté války až do zrušení roboty v roce 1848.

Lipnice nad Sázavou
Stálá akce

Hradní zbrojnice (středověké zbraně a zbroje). Archeologická expozice (sbírka kamnových kachlů z 15. a 16. století). Středověký záchod (tzv. prevít). Hradní kaple. Hradní sklepení (velkolepá klenutá hodovní síň, vězení, mučírna, lednice a ve skále vylámaná studna).

Život a dílo Jana Zrzavého

Nám. Jana Zrzavého 13, 58266 Krucemburk
Stálá akce

Zajímavé informace z umělcova života a jeho vztahu ke Krucemburku, kde je pohřben. Bohatá obrazová dokumentace včetně reprodukcí některý významných děl Jana Zrzavého.

Zámecká 1, 58291 Světlá nad Sázavou
Stálá akce

Stálá expozice poskytuje přehled dějin města, zdejšího panství i širšího okolí. Jsou zde také shromážděny památky na nejslavnější osobnosti Světelska.

Havlíčkova 163, 58223 Havlíčkova Borová
Stálá akce

Rodný dům Karla Havlíčka Borovského – život a dílo K. H. Borovského. Kapitán Josef Stránský a příslušníci 311. perutě RAF – osudy rodáka z Borové a československých letců, příslušníků Britského královského letectva, kteří bojovali za 2. svět. války na západní frontě. Akademický sochař Viktor Dobrovolný – průřez tvorbou rodáka z Borové.

Stálá expozice věnovaná Karlu Havlíčku Borovskému

Havlíčkovo náměstí 19, 58001 Havlíčkův Brod
Stálá akce

Expozice se nachází v prvním patře Havlíčkova domu, v bytě, kde bydlel Karel Havlíček s rodinou v roce 1851 a kde byl zatčen před deportací do tyrolského Brixenu. Vedle původního nábytku jsou zde k vidění exkluzivní památky po Karlu Havlíčkovi a jeho nejbližších.

Prohlídka hradu

Lipnice nad Sázavou
Stálá akce

Jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, založený na počátku 14.století mocným rodem pánů z Lichtemburka a přestavěný na počátku 16.století za Trčků z Lípy Vás zve na prohlídku monumentální architektury, hradních expozic, vyhlídky, gotické kaple a rozsáhlých sklepení s bývalou hodovní síní Jindřicha z Lipé.

Expozice sklářství a granátnictví

Zámecká 1, 58291 Světlá nad Sázavou