Úvod > Pro návštěvníky > Mateřská škola Kamínek

tel: 725 802 265

email: ms.kaminek@email.cz

identifikátor dat. schránky: wzgch7t

ředitelka: Soňa Valová, DiS.

učitelka: Helena Kreuzová, DiS.

provozní zaměstnanec: Milena Linhartová

Vize MŠ:

Být mateřskou školou rodinného typu, která vytváří pro dítě prostředí vstřícné, podnětné, zajímavé a obsahově bohaté, aby se v ní dítě cítilo bezpečně, radostně a spokojeně.

Být mateřskou školou do které chodí rády jak děti, tak i jejich rodiče a zaměstnanci.

Charakteristika Mateřské školy Kamínek

Mateřská škola Kamínek zahájí svůj provoz 1. 9. 2022. MŠ plynule navazuje na provoz dětské skupiny, která byla v budově provozována od roku 1. 9. 2016 do 31. 8. 2022. DS vznikla na žádost rodičů, neboť neměli kam umístit své děti, MŠ v okolí měly stále plnou kapacitu. DS navštěvovaly děti ve věku 2-6 let (respektive 7 let). S novelou zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině byla existence dětských skupin v ohrožení. Zájem o umístění dětí do zařízení byl však stále velký. V roce 2020 proto rozhodlo zastupitelstvo obce o transformaci dětské skupiny na mateřskou školu. V létě 2021 byla zahájena průběžná rekonstrukce budovy, aby prostory splňovaly všechny zákonné požadavky pro provoz MŠ s kapacitou 12 dětí.

MŠ je provozována v obci Kámen ve zrekonstruované budově č.p. 87, která je ve vlastnictví obce Kámen. Budova je jednopodlažní a leží ve velmi klidné lokalitě.

Na budovu navazuje nezastřešená terasa s posezením, která je dětem k dispozici v případě příznivého počasí ke stravování (svačiny), ale i pro jiné výchovně vzdělávací činnosti. Vedle budovy se také nachází malá zahrádka, vyvýšené záhony k pěstování zeleniny, ovoce a bylinek (součást environmentální výchovy). Přímo u budovy se nachází velký sportovní areál obce, veřejné koupaliště a školní hřiště. Školní hřiště je oploceno a má mnoho herních prvků, které umožňují dětem pohybové vyžití, rozvoj smyslů, fyzické a psychické zdatnosti. V blízkém okolí jsou louky, lesy, zemědělské družstvo jak s rostlinou, tak živočišnou výrobou. Je zde mnoho podnětů pro rozvoj znalostí a dovedností v environmentální oblasti. V blízkosti budovy se nachází také kulturní dům obce, který je možné využívat také pro potřeby MŠ, sportovní činnosti, soutěže, karneval, besídky.

MŠ je jednotřídní, s celodenním provozem, kapacita 12 dětí, věk 3 – 6 (7) let. Personální obsazení odpovídá počtu dětí – plný úvazek - 1x ředitel, 1x pedagog, částečný úvazek – 1x uklízečka, 1x kuchařka, DPP – 1x pedagog.

Dokumenty a žádosti:

Fotografie Dětské skupiny Kamínek (http://dskaminek.rajce.idnes.cz/DS_Kaminek/)

Dětská skupina Kámen Dětská skupina Kámen