Úvod > Spolky a kluby > SDH Jiříkov

SDH Jiříkov

Sbor dobrovolných hasičů Jiříkov byl založen na ustanovující schůzi konané dne 10. dubna roku 1929. Sbor si v září téhož roku obstaral i motorovou hasičskou stříkačku, jednu z prvních na Habersku. Jednalo se o stříkačku typu A 3 sečtyřválcovým motorem typu "Start" o síle 20 - 25 koňských sil a výkonu 700 - 900 litrů na minutu a výtlačnsotí 500 - 600 m. Kromě nové mašiny pak pořídil i výzbroj pro 13 mužů.

Na ustanovující schůzi se za činné členy Sboru přihlásili:

p. Čeněk Bašta, p. Josef Cakl, p. Antonín Doubek (uřitel a správce místní školy), p. Bohumil Grund, p. Josef Macháček, p. Jaroslav Maruška, p. Jan Miřácký ml. (čp. 3), p. Josef Miřácký (čp. 13), p. Josef Pavlík (čp. 17), p. Bohumil Pleskač, p. Jan Ranecký, p. František Špitálník, p. Bohuslav Vaněk.

Prvním starostou nově založeného Sboru se stal pan Josef Cakl, členy výboru pak pánové Antonín Doubek a Bohuslav Vaněk.

Sbor dobrovolných hasičů Jiříkov bez přerušení pokračuje ve své činnosti do dnes, přičemž od roku 2001 při něm funguje i ženský oddíl.

Sbor dnes čítá celkem 32 členů a jeho obě družstva se pravidleně účastní okrskových soutěží.

29. 6. Petr a Pavel

Zítra: Šárka