Úvod > Místní části > JIŘÍKOV > Aktuální dění v Jiříkově

Aktuální dění v Jiříkově

Prosinec 2016

Ve dnech 15. a 16. prosince 2016 se uskutečnil obecní zájezd na závod Světového poháru v biatlonu, který hostila Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě.

Doprava byla zajištěna autobusem a společně jsme tak mohli vyrazit vstříc napínavým sportovním zážitkům. Podívaná to byla vskutku famózní. Organizační tým závodu Světového poháru fungoval dobře a tak jsme se bez větších obtíží dostali na parkoviště pro autobusy, odkud naše kroky vedly rovnou do prostoru závodiště. Tribuny i ostatní zázemí čekaly na nápor více než 30 000 diváků a v této zkoušce dobře obstály.

I přes třeskutou zimu a vtíravý vítr byl celý prostor závodiště zaplněn do posledního místečka. Davy fanoušků očekávaly sportovce a těšily se na napínavou podívanou. Atmosféra byla plná vzrušení, veselí i uznání k výkonům sportovců jak z České republiky, tak i z ostatních zemí. Výlet na závod Světového poháru v biatlonu se vydařil a přinesl mnhoho zážitků, na které budeme vzpomínat.

Závěr roku byl v rámci obecního dění věnován přípravě a realizaci plesu Sboru dobrovolnýhc hasičů Jiříkov, který je pořádán společně se SDH Kámen. Ples se uskutečnil 25. 12. 2016 a potěšil hojným počtem účastníků. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Fortuna.

Rok 2017

Dne 13. 1. 2017 se uskutečnila výroční schůze členů SDH Jiříkov. Při této příležitosti byli vyznamenáni dlouholetí členové SDH, a to vyznamnáním Okresního Srdužení hasičů Čech, Moravy a Slezska za věrnost hasičsnému hnutí.

Vyznamenáni byli pánové Josef Macháček (50 let členem SDH), Jan Miřácký (60 let členem SDH), Jan Nádvorník (50 let členem SDH) a Bohumil Pleskač (60 let členem SDH). Děkujeme za jejich členství i přízeň, kterou našemu Sboru zachovávají.

Předběžný výhled akcí v Jiříkově na rok 2017:

18. 3. 2017 Josefský Biatlon na koloběžkách - sraz u obecního domku v Jiříkově

7. 4. 2017 Přednáška "Prevence bolesti zad" - lektorka: Ludmila Štěpánová, fyzioterapeutka (Nemocnice Havl. Brod) obecní domek v Jiříkově, od 18:00

19. 5. 2017 Přednáška "Lesní hospodářství a lesní pedagogika", lektor: Aleš Kronovit, LD Chraňbož, obecní domek v Jiříkově od 18:00

24. 6. 2017 Dětský den

červenec 2017 Noční nohejbalový turnaj "Nočník" (datum bude upřesněno)

26. 8. 2017  Rozloučení s prázdninami

29. 9. 2017 Přednáška "SeniorPoint Havl. Brod, jeho aktivity a všestranná nabídka pomoci seniorům", lektorka: Ilona Loužecká, koordinátor Senior Pointu Havlíčkův Brod

26. 5. Filip

Zítra: Valdemar