Úvod > Místní agenda 21

Místní agenda 21

V roce 2017 se obec Kámen zapojila do realizace tzv. Místní agendy 21. Jedná se o program, který vychází z Agendy 21, což je společné usnesení členských států OSN věnující se trvale udržitelnému rozvoji lidské společnosti. Rozvoj společnosti a lidské civilizace, který by byl ohleduplný k životnímu prostředí i regionálním tradicím kulturním i historickým, je důležité podporovat. Nejúčinnější je podpora místních aktivit, aktivit občanů jednotlivých lokalit, kteří dobře znají své prostředí a mají zájem o něj pečovat a ohleduplně jej rozvíjet. Proto každý ze států OSN přijal koncepci trvale udržitelného rozvoje lidské společnosti a na jeho realizaci vyčleňuje finanční prostředky. ČR dané prostředky rozděluje mezi jednotlivé Kraje a skrze ně pak obcím a organizacím.

Kraj Vysočina finance vyčleněné na Místní agendu 21 rozděluje skrze fond s názvem Zdravý kraj. Rozděluje je formou dotací, o jejichž přidělení se mohou přihlásit obce i neziskové organizace. Dotace jsou poskytovány především na projekty, jež podporují kulturní a společenský rozvoj daných lokalit, a to s ohledem na životní prostředí i lokální tradice.

V roce 2017 se i obec Kámen přihlásila k realizaci Místní agendy 21 a s projektem Zdravá obec získala dotaci z programu Zdravý kraj.

26. 5. Filip

Zítra: Valdemar