Úvod > Místní agenda 21 > Aktuality

Aktuality

Dne 7. 4. 2017 se v obecním domku v Jiříkově uskutečnila první ze série plánovaných přednášek. Tématem se stala prevence bolestí zad. Přednášku proslovila a praktickými radami doplnila vynikající lektorka, paní Ludmila Štěpánová, DiS., fyzioterapeutka, jež působí na Rehabilitačním oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod.

Další ze série přednášek z projektu Zdravá obec se konala 19. 5. 2017 v obecním domku v Jiříkově.

Přednášku o Lesním hospodářství, životním prostředí, jeho ochraně i o chodu Lesního družstva Chraňbož přednesl Aleš Kronovit, ředitel LD Chraňbož.

Přivezl s sebou i svého adjunkta, který pohovořil o Lesnické akademii v Trutnově, o svém vztahu k lesnictví a krajině a představil  i tradici troubení na lesní roh, jež doprovodil i praktickou ukázkou. V rámci této přednášky byl připometut i mezinárodní Den země.

Další z přednášek se zaměřila na zdravý životní styl a s ním spojenou prevenci civilizačních chorob.

Přednášku s názvem "Zdravý životní styl k radosti" a přednesla nutriční terapeutka Romana Hánělová z havlíčkobrodského InBody centra. Akce se konala v obecním domku v Jiříkově dne 12. 9. od 18:30.

Přednáškový cyklus tohoto roku uzavřela paní Ilona Loužecká, DiS. ze Senior Pointu v Havlíčkově Brodě. Hovořila o možnostech seniorů, místech pomoci a rady, i o  seniorské problematice jako takové. Představeno bylo i kontaktní místo pro seniory ve spádovém městě Havlíčkův Brod s názvem SeniorPoint. Senioři z celého regionu zde mohou nalézt nejen pestrou nabídku aktivit, nýbrž i cenné rady v nejrůznějších životních situacích.

Přednáška se uskutečnila dne 29. 9. 2017 od 17:00 v obecním domku v Jiříkově.

Celá série přednášek měla za cíl upozornit na témata související s udržitelným rozvojem společnosti, s otázkami, problémy i možnostmi, které se dnešní společnosti nabízejí a se kterými se potýká. Akcentována tak byla témata nejen z oblasti ochrany krajiny, nýbrž i prevence nemocí a civilizačních chorob (odkazující i na Národní strategii ochrany a podpory zdraví a prevence nemocí - Zdraví 2020) i ze seniorské problematiky.

24. 11. Emílie

Zítra: Kateřina