Úvod > Místní agenda 21 > Aktuality

Aktuality

Dne 7. 4. 2017 se v obecním domku v Jiříkově uskutečnila první ze série plánovaných přednášek. Tématem se stala prevence bolestí zad. Přednášku proslovila a praktickými radami doplnila vynikající lektorka, paní Ludmila Štěpánová, DiS., fyzioterapeutka, jež působí na Rehabilitačním oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod.

Další ze série přednášek z projektu Zdravá obec se konala 19. 5. 2017 v obecním domku v Jiříkově.

Přednášku o Lesním hospodářství, životním prostředí, jeho ochraně i o chodu Lesního družstva Chraňbož přednesl Aleš Kronovit, ředitel LD Chraňbož.

Přivezl s sebou i svého adjunkta, který pohovořil o Lesnické akademii v Trutnově, o svém vztahu k lesnictví a krajině a představil  i tradici troubení na lesní roh, jež doprovodil i praktickou ukázkou.

Další z plánovaných přednášek se zaměří na zdravý životní styl a s ním spojenu prevenci civilizačních nemocí.

Přednáška nese název "Zdravý životní styl k radosti. Přednese ji nutriční terapeutka Romana Hánělová z havlíčkobrodské InBody centra. Uskuteční se v obecním domku v Jiříkově dne 12. 9. od 18:00.

Přednáškový cyklus tohoto roku uzavře paní Ilona Loužecká, DiS. ze Senior Pointu v Havlíčkově Brodě. Hovořit bude o možnostech seniorů, místech pomoci a rady, i o  seniorské problematice jako takové.

Přednáška se uskuteční dne 29. 9. 2017 od 18:00 v obecním domku v Jiříkově.

Obe  Kámen na přednášky srdečně zve všechny občany.

24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub